2012–2020
A Bakonyicum blogot 2012 októberében kezdtem el írni azzal a céllal, hogy bakonyi túraélményeimről számot adjak. Ekkor már csaknem 10 éve éltem Bakonybélben, és szabadúszó biológusként főként a Magas-Bakony faunája érdekelt, különös tekintettel a hegység rovarvilágára, amelyre az MTM Bakonyi Természettudományi Múzeumának munkatársai hívták fel a figyelmemet. A zirci múzeumban hónapokon át dolgoztam önkéntesként, és ezalatt a szakma gyakorlati fogásai mellett sokat tanulhattam a Bakony-kutatás több évtizedes múltjáról is.
2013-tól 2016-ig a a zirci Reguly Antal Szakképző Iskola biológiatanára voltam, ebben az időszakban a Bakonyicum Bioblog a tanórák kiegészítő anyagaival, valamint a tanulmányi versenyekről szóló hírekkel egészült ki. Az élővilág és a természetvédelem iránt érdeklődő diákok számára 2014 októberében megalapítottam a Rómer Flóris Természetismereti Szakkört. A szakköri kísérletek és túrák beszámolói akkoriban szintén a blog tartalmát gazdagították.
2018 és 2020 között a pápai Acsády Ignác Technikumban és Szakközépiskolában az Ökocsoport tagjaként természetismereti túrákat szerveztem az érdeklődő diákok és kollégák számára. Ebben az időben a terepbejárások tapasztalatait foglaltam össze a blog bejegyzéseiben.
T. N.
*
2021-től
Feleségemmel 2021 novembere óta élünk Bakonyszücsön, a Pápai-Bakonyalja egyik legkedvesebb, legcsendesebb településén. Kertünkből a Kőris-hegyre látni, néhány lépéssel odébb, a falu határából pedig az Északi-Bakony központi vonulatának csodálatos látványa hívogat, hogy útra keljünk kedvenc ösvényeinken. Ugyanakkor előszeretettel indulunk a hegység más régióinak (valamint a Bakonyicum flóravidék, vagyis a Dunántúli-középhegység) felfedezésére is, hogy mind jobban megismerjük a Bakonyvidék természeti, régészeti és néprajzi értékeit.
A Bakonyicum túrablog a Bakonybéli napló és a Rómer Flóris Természetismereti Szakkör bejegyzései után tehát közös túráink és barangolásaink élménybeszámolóival folytatódik, remélve, hogy olvasóink kedvet kapnak a sokszínű élővilágú és gazdag múltú Bakony-vidék felfedezéséhez.
Takács Nándor és Takács-Csomai Zsófia
Megjegyzések
Megjegyzés küldése